Oprogramowanie dla firm kolejowych

Poznaj naszą ofertę dotyczącą sprzedaży i wdrożenia oprogramowania IT dla firm z branży kolejowej. Zintegrowany system informatyczny RailSoft Business Solutions został stworzony przez zespół ekspertów Petrosoft.pl. To oprogramowanie zapewnia optymalizację i automatyzację pracy procesów kolejowych.

System IT dla firm kolejowych

RailSoft to dedykowany system IT dla firm kolejowych. Umożliwia on zarządzanie procesami biznesowymi i danymi związanymi z funkcjonowaniem kolei. Dzięki niemu planowanie tras, a także zarządzanie taborem, zasobami ludzkimi oraz procesami handlowymi jest znacznie szybsze i prostsze.

Dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych dla rewidentów, maszynistów czy pracowników manewrowych dane zbierane są w czasie rzeczywistym “z gruntu”, co umożliwia sprawne zarządzanie procesami planowania i dyspozytury. RailSoft Business Solutions to nasz flagowy i główny produkt, ale tworzymy i sprzedajemy również rozwiązania dla innych branż, takie jak oprogramowanie dla stacji paliw, firm produkcyjnych czy magazynowych.

20

Zakończonych projektów

3667

Aktywnych licencji

Wykonanych przejazdów

​Dedykowane systemy informatyczne dla firm kolejowych

Wdrażamy dedykowane oprogramowanie dla firm kolejowych wykorzystując wybrane moduły RailSoft. Stosujemy zaawansowane możliwości konfiguracji i rozbudowy oprogramowania o dodatkowe funkcjonalności. Zapewniamy profesjonalną obsługę i doradztwo przez naszych ekspertów w obszarze IT.

Przewoźnik towarowy

Zarządca infrastruktury

Operator infrastruktury

Przewoźnik pasażerski

Zarządca bocznicy

Szkolenia

ECM

Terminal kontenerowy

Outsourcing kolejowy

Depot kontenerowy

Przewoźnik towarowy

Zarządca infrastruktury

Operator infrastruktury

Terminal kontenerowy

Depot kontenerowy

Przewoźnik pasażerski

Zarządca bocznicy

Szkolenia

ECM

Outsourcing kolejowy

Nowoczesne wsparcie dla firm kolejowych

Naszym celem jest tworzenie produktów wspomagających organizację wewnętrznych oraz zewnętrznych procesów w firmach i nadzór nad nimi. Dostarczamy aplikacje pozwalające poprawić efektywność procedur, zwiększyć przewidywalność działalności i skutecznie posługiwać się posiadanymi zasobami w celu realizacji świadczonych usług. Nasz software do zarządzania koleją ułatwia nadzór nad infrastrukturą, bezpieczeństwem i logistyką zarówno w przewozach zarówno pasażerskich, jak i cargo. Safety Management System (SMS) i oprogramowanie ERP to idealny wybór dla firm kolejowych, niezależnie od specjalizacji i liczby zatrudnionych pracowników.

Proponujemy rozwiązania, które w kompleksowy sposób wspierają funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Za ich pomocą możliwa jest między innymi obsługa taboru, pracowników, procesów handlowych czy tras pociągów. Nasze oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą kolejową, logistyką w przewozach cargo i bezpieczeństwem kolejowym pozwala na zbieranie i przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym, co ułatwia planowanie działalności. Oprogramowanie ERP i SMS (Safety Management System) dla firm świadczących usługi na kolei to software o charakterze modułowym, który w razie potrzeby może być elastycznie poszerzany o kolejne funkcje, np. związane z bezpieczeństwem.

System posiada narzędzia klasy CRM do współpracy z klientami, dzięki czemu mogą oni składać zapytania ofertowe, rejestrować list przewozowy oraz obserwować położenie swoich wagonów na mapie kolejowej Polski.​

Zarządzenie czasem pracy pracowników i taboru, uprawnieniami, znajomością szlaku, integracją z KREMPIK, organizacją dowozu pracowników czy zgłoszenie usterek na taborze dzięki RailSoft stanie się od teraz bardzo proste.

Railsoft integruje się z systemami PLK: SEPE, SKRJ oraz Dbnetz. Wymienia listy przewozowe z użyciem protokołu H30 oraz listę wagonów w składzie między przewoźnikami.

Rozliczenie przewozów, policzenie rentowności i rzeczywiste śledzenie kosztów jest od teraz możliwe dzięki modułowi kontrolingowemu z wykorzystaniem kalkulacji przewozu.

Wdrażając RailSoft nie będzie konieczności wprowadzenie danych z „kartek papieru”, ponieważ system jest tak zaprojektowany, że zbiera dane w czasie rzeczywistym z procesów odbywający się „na gruncie”.

System potrafi zarządzać bocznicami kolejowymi, pracami manewrowymi oraz obiegiem wagonów i lokomotyw. Umie też znaleźć „zagubiony” wagon na bocznicy lub w innym dowolnym miejscu.

Ważnym elementem RailSoft są aplikacje na telefony lub tablety z systemem Android przeznaczone dla maszynistów, rewidentów i innych pracowników lub organizacji pracujących w terenie. System dostępny jest w wersji międzynarodowej, a jego konfiguracja odbywa się w sposób elastyczny poprzez wybór niezbędnych modułów dla przedsiębiorstwa kolejowego.

Kompleksowy system IT dla firm kolejowych

Poznaj kompleksowy system IT dla firm kolejowych, który pozwala na pełne zarządzanie procesami i danymi związanymi z funkcjonowaniem kolei. Środowisko systemu jest od lat rozwijane i dostosowywane do aktualnej sytuacji rynkowej oraz obowiązujących przepisów. Wszystko to sprawia, że RailSoft jest narzędziem niezbędnym dla każdej profesjonalnej firmy z branży kolejowej.

Zarządzanie biznesem

RailSoft umożliwia zarządzanie przedsiębiorstwem kolejowym poprzez wsparcie procesów handlowych, planowania i dyspozytury, zarządzanie taborem, zarządzanie HR, kontrolingiem operacyjnym i finansowym.

Zarządzanie taborem

Oprogramowanie zarządza stanem technicznym wagonów, lokomotyw, infrastruktury kolejowej. Pozwala planować i zarządzać obowiązkowymi przeglądami technicznymi, zbiera dokumentację przeglądów.

Zarządzanie bezpieczeństwem

RailSoft to narzędzie, które w pełni zadba o bezpieczeństwo na kolei. Możliwe jest rejestrowanie i śledzenie różnych wydarzeń, w tym między innymi wypadków, incydentów i nieprawidłowości.

Zarządzanie personelem

System posiada rozbudowane możliwości zarządzania pracownikami, kontrolą stanu zatrudnienia oraz statusem certyfikacji pracowników.

Zarządzanie czasem

System zarządza czasem poprzez rejestrację godzin pracy, automatyczne tworzenie harmonogramów czy generowanie raportów i analiz związanych z wykorzystaniem czasu pracy.

Zarządzanie biznesem

RailSoft umożliwia zarządzanie przedsiębiorstwem kolejowym poprzez wsparcie procesów handlowych, planowania i dyspozytury, zarządzanie taborem, zarządzanie HR, kotrolingiem operacyjnym i finansowym

Zarządzanie personelem

System posiada rozbudowane możliwości zarządzania pracownikami, kontrolą stanu zatrudnienia oraz statusem certyfikacji pracowników.

Zarządzanie taborem

Oprogramowanie zarządza stanem technicznym wagonów, lokomotyw, infrastruktury kolejowej. Pozwala planować i zarządzać obowiązkowymi przeglądami technicznymi, zbiera dokumentację przeglądów.

Zarządzanie czasem

System zarządza czasem poprzez rejestrację  godzin pracy, automatycznemu tworzeniu harmonogramów czy generowaniu raportów i analiz związanych z wykorzystaniem czasu pracy.

Zarządzanie bezpieczeństwem

RailSoft to narzędzie, które w pełni zadba o bezpieczeństwo na kolei. Możliwe jest rejestrowanie i śledzenie wydarzeń w tym wypadków, incydentów i nieprawidłowości.

Sprawne zarządzanie firmą kolejową z oprogramowaniem ERP

Duża liczba modułów sprawia, że w dowolnym momencie da się wzbogacić aplikację np. o obsługę terminala kontenerowego, szkolenia czy zarządzanie logistyką i bezpieczeństwem w przewozach kolejowych cargo. Możliwość integracji naszego systemu z już stosowanymi przez daną firmę rozwiązaniami informatycznymi ułatwia płynne i efektywne wdrożenie. Dzięki naszemu oprogramowaniu, które funkcjonuje jako software ERP i SMS (Safety Management System), działalność przedsiębiorstwa znajduje się pod dokładną kontrolą. Dotyczy to zarówno infrastruktury, jak i zatrudnionych pracowników.

Zdajemy sobie sprawę, że przepisy i procedury obowiązujące w przewozach cargo i pasażerskich podlegają częstym modyfikacjom, dlatego pod ich kątem cały czas dostosowujemy nasz program. Wdrażamy rozwiązania odpowiadające na nowe potrzeby wynikające z obowiązków przewoźników, aktualnej sytuacji na rynku i wymagań klientów oraz pasażerów. Nasz system zarządzania bezpieczeństwem kolejowym (SMS) zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, a w razie ich zaistnienia umożliwia skuteczne znalezienie źródła problemu. Oprogramowanie ERP dla firm działających na kolei doskonale wspomaga obsługę infrastruktury, logistyki, kadry, finansów i innych kluczowych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Postaw na rozwój

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które zoptymalizuje Twój biznes.

Modułowy system wspomagający zarządzanie na kolei

Decydując się na naszą aplikację, zdecydowanie łatwiej można zapanować nad rozbudowanymi i różnorodnymi zasobami wykorzystywanymi przez firmę do prowadzonej działalności. Planowanie czynności, rozliczanie ich wykonania, nadzorowanie stanu technicznego pojazdów, tworzenie harmonogramów, kontroling operacyjny czy liczne rejestry rozmaitych zdarzeń, np. dotyczących bezpieczeństwa infrastruktury, to tylko przykładowe zadania, które można wykonywać przy użyciu naszego oprogramowania ERP dla przedsiębiorstw kolejowych.

Wieloletnie doświadczenie w branży, dziesiątki udanych wdrożeń i setki klientów to najlepsze dowody potwierdzające, że znamy się na rzeczy i wiemy, jak wspomagać zarządzanie firmą funkcjonującą na kolei. Warto przekonać się o tym osobiście, nawiązując z nami współpracę, do czego serdecznie zapraszamy!

 

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wypełnienie formularza kontaktowego to łatwy i szybki sposób, aby skontaktować się z nami i uzyskać wsparcie. Nie zwlekaj, wypełnij formularz już dziś i poznaj nasze rozwiązania!