System WMS - Oprogramowanie do zarządzania magazynem

Magazyn

Czym jest WMS?

W miejscach składowania towarów niezbędna jest doskonała organizacja. Procesy takie jak przyjęcie ładunku, kompletacja czy wydawanie, warto zoptymalizować w celu skrócenia czasu ich realizacji. Świetnie nadaje się do tego nowoczesne oprogramowanie do zarządzania magazynem WMS. Jesteśmy w stanie przygotować tego typu system, biorąc pod uwagę wszelkie wymogi klienta. Dopasowujemy rozwiązania do konkretnych potrzeb, tworząc platformy umożliwiające łatwe otrzymywanie kompleksowych informacji z zakresu gospodarki magazynowej firmy. Zainteresowanych tego typu programem zapraszamy do współpracy!

Identyfikacja

Rozwiązanie WMS pozwala na łatwe identyfikowanie i kompletowanie produktów.

Operacje magazynowe

System uwzględnia wszystkie operacje magazynowe od przyjęć i wydań po zaawansowane inwentaryzacje na terenie przedsiębiorstwa.

Elastyczność

Pełna intergracja z dowolnym systemem ERP oraz oprogramowaniem produkcyjnym.

SPRAWDŹ DZIAŁANIE WMS W TWOJEJ FIRMIE

zaproś nas na prezentację systemu

Systemy

Jak system WMS pomaga w zarządzaniu magazynem?

Podstawową zaletą użytkowania proponowanego rozwiązania jest efektywniejsze kontrolowanie zarówno dostaw, jak i wydań towaru. Dla właściciela działalności korzystającego z magazynu stosowanie specjalnego oprogramowania WMS oznacza usprawnienie szeregu procesów zachodzących w miejscu składowania i kompletacji ładunków. Wykonywane przez nas systemy są ponadto doskonałym wsparciem podczas przeprowadzania inwentaryzacji. Trwa ona znacznie krócej w momencie, gdy do zarządzania gospodarką i logistyką obrotu magazynowego służy wygodna w obsłudze, nowoczesna platforma.

Dzięki dopasowaniu jej do indywidualnych potrzeb klienta, program WMS odgrywa nierzadko dużą rolę w efektywnym rozwoju firmy. Wzrost jej produktywności oraz zwiększenie potencjału to kolejne z zalet, jakie przynosi przygotowane przez nas unikalne oprogramowanie magazynowe WMS. System do zarządzania gwarantuje również przedsiębiorcy oszczędność czasu, pomagając w optymalnym przeprowadzeniu procesów zachodzących w magazynie.

Oprogramowanie

Jakie są możliwości nowoczesnych systemów WMS?

Na szczególną uwagę zasługują kompetencje, które ma opisywane oprogramowanie. Jego poszczególne moduły odpowiadają za usprawnienie kwestii administracyjnych, ale też: raportowania, adresowania, wydawania dyspozycji, tworzenia kartotek czy etykiet, a nawet wykorzystywania urządzeń mobilnych. Oferowane rozwiązanie optymalizuje szereg procesów zachodzących w miejscu składowania towarów, począwszy od etapu ich przyjęcia. Program magazynowy WMS to system zapewniający możliwość sprawnego zarządzania w tym zakresie – gwarantuje bowiem szybki dostęp do informacji na temat nowych ładunków, a następnie w bardzo krótkim czasie generuje niezbędne dokumenty. Oprogramowanie jesteśmy w stanie przygotować tak, by automatycznie wystawiało faktury. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe dla właściciela firmy korzystającego z magazynu.

Oprócz wspomnianych udogodnień przedsiębiorca może ponadto liczyć na bezproblemowe skanowanie kodów kreskowych i QR, efektywne przeprowadzanie inwentaryzacji czy dostęp do zaawansowanych statystyk związanych z charakterystyką funkcjonowania danego punktu składowania towarów. Oprogramowanie WMS to system do zarządzania magazynowego w sposób kompleksowy – również z poziomu sprzętów mobilnych takich jak smartfon. Do kluczowych możliwości opisywanego rozwiązania należy też zaliczyć gotowość do rozbudowy w przyszłości. Oprogramowanie dedykowane dla firm korzystających z magazynów z powodzeniem wzbogacamy o kolejne moduły, których implementacja wynika najczęściej z szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa dzięki stosowaniu nowoczesnego oprogramowania WMS.

Co zyskujesz?

Korzyści

Wzrost produktywności

Zwiększenie potencjału firmy przez szybkie kompletowanie zamówień.

Rzeczywisty podgląd

Użytkownik posiada łatwy dostęp do rzeczywistego stanu magazynowego i etapów realizacji zleceń.

Łatwość konfiguracji

Możliwość konfiguracji dowolnej ilości typów dyspozycji opartych o scenariusze magazynowe.

Pełna mobilność

System jest gotowy do pracy z najnowszymi urządzeniami mobilnymi przeznaczonymi do obsługi magazynu.

,

Intuicyjne adresowanie

Zaawansowany sposób adresowania pozwala na definiowanie wielu oddziałów i magazynów jednocześnie.

Innowacyjna administracja

WMS umożliwia szczegółowe i dynamiczne zarządzanie administracją magazynową.

Systemy

Jakie informacje na temat działania magazynu jest w stanie zebrać program WMS?

W proponowanych przez nas rozwiązaniach z zakresu zarządzania punktem składowania towarów niezwykle ważna jest ich ewidencja. Dane w tym zakresie znajdą się w systemie, podobnie jak informacje dotyczące obrotu magazynowego. WMS zapewnia też przygotowanie materiałów potrzebnych do przyjęcia lub wydania ładunków. Każdy z nich jest dodatkowo zapisywany w oprogramowaniu wraz z kompleksowymi statystykami i wiadomościami dotyczącymi charakterystyki przesyłki bądź samego produktu. Dane mogą być przedstawiane np. w tabelach, a dostęp do nich bez problemu przydziela się m.in. pracownikom. Po więcej informacji na temat systemów WMS oraz innych programów z naszej oferty zapraszamy do kontaktu!

Petrosoft.pl prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie doboru właściwego rozwiązania IT. W ramach wdrożenia otrzymujesz mentoring i wsparcie zespołu ekspertów, który posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów dla wielu branż.

Każde rozwiązanie jest tak zaprojektowanie, aby umożliwić szybkie prowadzenie biznesu przy zachowaniu maksymalnego komfortu pracy i obsługi. 

Zaawansowane rozwiązania

Referencje

Gotowe realizacje WMS

WMS całkowicie zautomatyzował proces logistyczny, a do rozwiązania został dołączony dedykowany moduł obsługi produkcji.

Branża parafin przemysłowych

Moduły WMS wspierają proces produkcji i składowania komponentów. System połączony jest z oprogramowaniem ERP, co daje możliwość kompleksowej obsługi przedsiębiorstwa.

Branża lakiernicza

Rozwiązanie pozwoliło na usprawnienie działania magazynów firmy. Wdrożenie obejmowało moduły przeznaczone do prawidłowej identyfikacji, składowania, komplementacji oraz wysyłki wyrobów.

Branża spożywcza

Referencje

Gotowe realizacje LABSystem

Magazyn

Podsumowanie

Kreator Etykiet

Przegląd Palet

mWMS Menu

mWMS Dyspozycje

mWMS Lokalizacje

mWMS Wybór Palet

System

Interfejs

Magazyn

Podsumowanie

Kreator Etykiet

Przegląd Palet

mWMS Menu

mWMS Dyspozycje

mWMS Lokalizacje

mWMS Wybór Palet

Postaw na rozwój

Zaufaj doświadczeniu, które zebraliśmy w przygotowaniu licznych projektów w wielu branżach.

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wypełnienie formularza kontaktowego to łatwy i szybki sposób, aby skontaktować się z nami i uzyskać wsparcie. Nie zwlekaj, wypełnij formularz już dziś i poznaj nasze rozwiązania!