System CMMS - Program dla utrzymania ruchu

Utrzymanie ruchu

Czym jest CMMS?

Oferujemy kompleksowe rozwiązania pozwalające na lepsze zarządzanie działaniem maszyn i urządzeń w ośrodkach przemysłowych oraz fabrykach. Odpowiedzialne za to są tworzone przez nas systemy CMMS dla utrzymania ruchu wspomnianego sprzętu wykorzystywanego do realizacji rozmaitych procesów produkcyjnych. Programy przygotowujemy w taki sposób, by gwarantowały wyeliminowanie przestojów w trakcie pracy. Wdrożenia wykonujemy szybko i profesjonalnie – zapraszamy do kontaktu!

Otwarta architektura

System pozwala na integrację z dowolną maszyna, urządzeniem, a także z systemem produkcyjnym lub ERP będącym na wyposażeniu firmy.

NFC / RFID / WiFi / Bluetooth

Wykorzystanie technologii bezprzewodowych zapewnia szybką identyfikację i realizację zlecenia związanego z danym urządzeniem oraz dostęp online do danych z terenu.

Elastyczność

CMMS to trzy w pełni zintegrowane ze sobą aplikacje: aplikacja biurowa, mobilna oraz WEB.

Sprawdź działanie CMMS w Twojej firmie

zaproś nas na prezentację systemu

Systemy

Jak przygotowywane są systemy CMMS dla utrzymania ruchu maszyn i urządzeń?

Opisywany układ to instalacja wsparcia komputerowego w zakresie funkcjonowania elementów ciągów technologicznych we wspomnianych obiektach. System CMMS dla utrzymania ruchu to program dbający o optymalizację zadań z użyciem maszyn oraz urządzeń. Oprogramowanie dostępne jest w postaci modułowej. Oznacza to, że każde z dostępnych po wdrożeniu rozwiązań zostaje uprzednio ściśle dopasowane do potrzeb zamawiającego.

W razie wystąpienia usterki to właśnie opisywany system będzie pierwszym źródłem informacji na temat awarii. Program CMMS utrzymania ruchu może jednocześnie dbać np. o przydzielanie poszczególnych czynności zatrudnianym w firmie osobom. Proponowane układy w ramach wdrożenia łączymy z zastosowanymi w danej fabryce czy zakładzie przemysłowym instalacjami automatyki. Oprogramowanie nieustannie monitoruje ich funkcje, optymalizując pracę i tym samym zapewniając m.in. wyższą wydajność.

Oprogramowanie

Dlaczego warto postawić na system CMMS dla utrzymania ruchu w fabryce?

Wspomniane rozwiązanie ma wiele zalet. To innowacyjne, nowoczesne systemy zapewniające kompletne wyeliminowanie wszelkich opóźnień i przestojów przy wykonywaniu zleceń przez maszyny i urządzenia w fabrykach oraz ośrodkach produkcyjnych. Dzięki płynniejszej pracy, sprzęt o nierzadko bardzo skomplikowanej budowie działa w najkorzystniejszy dla jego stanu technicznego sposób. Przekłada się to z kolei na niższą liczbę awarii, jakim ulega. Wdrożenie systemu CMMS, czyli programu dla efektywnego utrzymania ruchu, to ponadto element stałego nadzoru nad zachodzącymi w konkretnej firmie procesami technologicznymi.

Zakłady zajmujące się np. produkcją detali najczęściej składają się zarówno z zespołów zarządzających, jak i grup specjalistów odpowiadających za serwisowanie i konserwacje urządzeń czy maszyn użytkowanych w danym przedsiębiorstwie. Komunikacja między tymi działami będzie znacznie szybsza i wygodniejsza właśnie dzięki oferowanym przez nas systemom CMMS dla utrzymania ruchu. Programy wykonane na indywidualne zamówienie są ponadto bardzo dokładnie dostosowywane do indywidualnych preferencji klienta. Wdrożenie możemy przeprowadzić z uwzględnieniem trzech aplikacji. Ich liczba to kolejna zaleta opisywanego układu. Gwarantują one bowiem komfortowy dostęp do informacji zarówno w warunkach stacjonarnych, jak i mobilnych.

Samo zarządzanie działaniem zatrudnianego personelu staje się znacznie łatwiejsze poprzez zastosowanie systemów CMMS dla utrzymania ruchu. Pożądane dane generowane są w postaci cyfrowej, co usprawnia ich przeglądanie. Bezproblemowe gromadzenie raportów we wspomnianej formie to również prostsze i wygodniejsze sprawdzanie informacji historycznych, dotyczących poszczególnych etapów funkcjonowania wybranych maszyn i urządzeń. Program gromadzi raporty, a o ich przygotowaniu informuje właściciela firmy za pomocą powiadomień SMS czy przesłanych pocztą elektroniczną. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwala też na śledzenie wskaźników efektywności, co ma znaczenie w kontekście rozwoju zakładu produkcyjnego bądź fabryki.

Co zyskujesz?

Korzyści

Innowacyjne rozwiązania

Rozwiązanie problemów związanych z zapomnianymi przeglądami.

Dynamiczne działanie

Eliminacja opóźnień i przestojów podczas realizacji zleceń.

Oszczędność czasu

Zmniejszenie ilości awarii maszyn i urządzeń zakładowych.

Komunikacja

Usprawnienie komunikacji między zespołami zarządzającymi a grupami serwisowymi.

Podgląd

Stały podgląd działań i realizacji w czasie rzeczywistym.

Trzy aplikacje

Wybór trzech rozwiązań, które sprawdzą się w warunkach mobilnych oraz stacjonarnych.

Systemy

Gdzie najczęściej wykorzystuje się systemy CMMS dla utrzymania ruchu maszyn i urządzeń?

Jedną z branż użytkujących proponowane przez nas rozwiązanie jest przemysł lotniczy. Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń odpowiedzialnych za realizację procesów w tej niezwykle wymagającej dziedzinie to trudne zadanie, ale jednocześnie bezproblemowe dla nowoczesnych programów CMMS, których wdrożenia wykonujemy. Instalacje przeprowadzamy też w przedsiębiorstwach zajmujących się np. produkcją opon czy elementów układów wykorzystywanych m.in. w motoryzacji.

Przygotowana na indywidualne zamówienie aplikacja jest również doskonałym rozwiązaniem dla brygadzistów, liderów, operatorów maszyn i urządzeń, techników UR, mechaników, elektryków czy automatyków. Systemy CMMS dla utrzymania ruchu mają też zastosowanie wśród wspomnianych wcześniej serwisantów.

Jesteśmy w stanie dopasować charakterystykę działania programu do konkretnych potrzeb. Gwarantujemy fachowe doradztwo, dogłębnie analizująć specyfikę realizacji procesów w danym zakładzie, dzięki czemu możemy zaoferować systemy informatyczne dla firm produkcyjnych skrojone na miarę. Podczas wdrożenia nasi eksperci udzielają obszernych wyjaśnień odnośnie do funkcjonalności dostępnych w konkretnym systemie CMMS dla utrzymania ruchu. Zapewniamy ponadto jego przygotowanie w atrakcyjnej cenie. Przystępne koszty za zaawansowany technologicznie program dają możliwość znacznego przyspieszenia rozwoju firmy i ograniczenia kosztów przygotowywania poszczególnych wyrobów. Zainteresowanych proponowanym rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu!

Petrosoft.pl prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie doboru właściwego rozwiązania IT. W ramach wdrożenia otrzymujesz mentoring i wsparcie zespołu ekspertów, który posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów dla wielu branż.

Każde rozwiązanie jest tak zaprojektowanie, aby umożliwić szybkie prowadzenie biznesu przy zachowaniu maksymalnego komfortu pracy i obsługi. 

Zaawansowane rozwiązania

Referencje

Gotowe realizacje CMMS

Wdrożenie u klienta z branży produkcyjnej przemysłu lotniczego. System koordynuje działania całego działu utrzymania ruchu w poszczególnych wydziałach firmy.

Przemysł lotniczy

Moduły systemu wspierają park maszyn i urządzeń odpowiedzialny za prawidłowy proces produkcji opon do pojazdów.

Branża oponiarska

Rozwiązanie pozwoliło na przeniesienie procesu delegowania zadań da zespołów utrzymania ruchu na profesjonalne środowisko systemowe.

Branża instalacyjna

Referencje

Gotowe realizacje LABSystem

Rejestr zleceń

Tworzenie zlecenia

Urządzenia

MENU CMMS Mobile

Lista zleceń MOBILE

Zatwierdzenie przeglądu MOBILE

System

Interfejs

Rejestr zleceń

Tworzenie zlecenia

Urządzenia

MENU CMMS Mobile

Lista zleceń MOBILE

Zatwierdzenie przeglądu MOBILE

Postaw na rozwój

Zaufaj doświadczeniu, które zebraliśmy w przygotowaniu licznych projektów w wielu branżach.

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wypełnienie formularza kontaktowego to łatwy i szybki sposób, aby skontaktować się z nami i uzyskać wsparcie. Nie zwlekaj, wypełnij formularz już dziś i poznaj nasze rozwiązania!