Zakład Transportu Kolejowego „SIARKOPOL” Sp. z o.o.

Wdrożenie RAILSoft w Zakładzie Transportu Kolejowego „SIARKOPOL” Sp. z o.o. 


 

Spółka „SIARKOPOL”

ZTK „SIARKOPOL” Sp. z o.o. jest częścią grupy Greenbrier Companies. Warsztat serwisowo-naprawczy jest partnerem dla kolejowych przewoźników towarowych działających na terenie Polski.

 

Sytuacja przed wdrożeniemZakład Transportu Kolejowego


Organizacja dokonująca usług napraw, przeglądów, serwisu wagonów towarowych używała do zarządzania procesami różnorodnych rozproszonych źródeł informacji. Źródła oraz dane w różnym stopniu cyfryzacji utrudniały podejmowanie decyzji zarządczych, a także obsługi procesów realizacji jak i logistyki planowania i przepływów wartości. Generalną potrzebą firmy było zunifikowane, scentralizowane  środowisko do zarządzania i obsługi dokumentacyjnej procesów serwisowo-naprawczych. A także z maksymalizacją cyfryzacji planowania obsługi klientów. 

 

Wdrożone rozwiązanie


Firma Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o. dokonała wdrożenia systemu do zarządzania procesami kolejowymi w przedsiębiorstwie. Prace głównie polegały na dostawie, wdrożeniu oraz konfiguracji wraz z dedykowanymi dodatkami programistycznymi oprogramowania RAILSoft Business Solutions dostosowanymi do indywidualnych potrzeb klienta. Wdrożony system obsługuje i usprawnia procesy logistyki zakładu w obszarze działalności. Utrzymaniem taboru kolejowego, zarządzaniem kompetencjami pracowników, planowaniem i realizacją serwisu i napraw wagonów towarowych 

Wdrożony RAILSoft  jest stale: 

  • rozwijany i usprawniany na podstawie wniosków i uzgodnień zespołów grupy kontaktowej obu firm (ZTK „Siarkopol” Sp. z o.o. i Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o.)
  • konserwowany zgodnie z wymogami zmieniającego się środowiska przepisów kolejowych oraz uwarunkowaniami stale rozwijającego otoczenia sieciowo-serwerowego
  • objęty usługą Maintenance i  wsparcia serwisowego spełniający indywidualne potrzeby biznesowe firmy ZTK „Siarkopol” Sp. z o.o.

 

Efekty wdrożenia


  • Scentralizowany system do zarządzania procesami kolejowymi w organizacji 
  • Zarządzanie najbardziej realnymi danymi generowanymi w trybie czasu rzeczywistego 
  • Generowane raporty odzwierciedlają najświeższe dane z systemu i nie są obarczone bezwładnością środowiska różnorodnych rozproszonych źródeł informacji  
  • Wzrost produktywności i konkurencyjności przedsiębiorstwa 
  • Przyspieszenie i optymalizacja o około 80% procesów związanych z planowaniem procesów utrzymaniowych.
  • Przyspieszenie przeglądów i napraw taboru o 90% ze względu na minimalizację okresów bezwładności i przestojów. 

 

Postaw na rozwój

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które zoptymalizuje Twój biznes.

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wypełnienie formularza kontaktowego to łatwy i szybki sposób, aby skontaktować się z nami i uzyskać wsparcie. Nie zwlekaj, wypełnij formularz już dziś i poznaj nasze rozwiązania!