PKP Energetyka
PKP Energetyka

Wdrożenie Systemu RailSoft w PKP Energetyka


 

PKP Energetyka

PKP Energetyka S.A. działa na polskim rynku od 2001 roku. Głównym zadaniem spółki jest sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej klientom trakcyjnym i biznesowym. Firma specjalizuje się również w usługach świadczenia usług w zakresie konserwacji i reagowania w sytuacjach awaryjnych sieci kolejowych, obsługuje stacje paliw do lokomotyw spalinowych. Posiada 20.000 km sieci dystrybucyjnej oraz dysponuje flotą wysoko wyspecjalizowanych pociągów i sprzętu kolejowego w całej Polsce. Właścicielem PKP Energetyka jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners.

Przed wdrożeniem


Firma PKP ENERGETYKA realizując wymagane procesy biznesowe nie posiadała rozwiązania systemowego, a swoje działania opierała o narzędzia pakietu MS Office i kolejowe dokumenty papierowe. Rozwiązania te nie dawały odpowiedniego zabezpieczenia, transparentności edycji i dostępu do informacji w trybie rzeczywistym.

 

Wdrożone rozwiązanie


Wdrożony system zapewnia kompleksową obsługę wszelkich procesów związanych z controllingiem finansowym oraz zasobowo-procesowym, a także logistyką ruchu kolejowego, utrzymaniem taboru i infrastruktury, zarządzaniem pracownikami, bezpieczeństwem kolejowym (BRK), a także planowaniem i realizacją przewozów. Wewnątrz oprogramowania zdefiniowane są wszelkie najważniejsze zasoby firmy tj. 185 pojazdów trakcyjnych i 407 wagonów stale obsługiwane przez 522 użytkowników biurowych i 1306 urządzeń  mobilnych obsługiwanych przez maszynistów i rewidentów korzystających z systemu RAILSoft.

 

Korzyści


 

  • Zwiększenie kontroli nad planowanymi i realizowanymi naprawami i przeglądami taboru o 60%
  • Wdrożenie mobilnego elektronicznego maszynisty i rewidenta (mRAILS), przyspieszenie realizowanych czynności o 100% (rejestr aktualnych incydentów i zdarzeń, rejestracja aktualnych przeglądów P1, bieżące zgłaszanie usterek, implementacja w systemie RAILSOFT z SKRJ i SEPE (Octopus 2.0)
  • KPH
  • Raporty GUS / UTK / PLK
  • Zautomatyzowanie procesów zarządzania utrzymaniem aktualnej dokumentacji pracowników, znajomości szlaków  

Postaw na rozwój

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które zoptymalizuje Twój biznes.

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wypełnienie formularza kontaktowego to łatwy i szybki sposób, aby skontaktować się z nami i uzyskać wsparcie. Nie zwlekaj, wypełnij formularz już dziś i poznaj nasze rozwiązania!