Integracja z UTK
Integracja z UTK

Integracja Systemu RailSoft z Krajowym Rejestrem Maszynistów w Polsce.


 

W 2023 roku Polski Urząd Transportu Kolejowego wprowadził Krajowy Rejestr Maszynistów.

  • Co to oznacza dla polskich firm kolejowych?
  • Jakie rozwiązania IT należy wypracować?

 

Pierwsze kroki


Po pierwsze należy się zastanowić co przyniesie integracja dwóch systemów. W tym przypadku między systemem RailSoft a Urzędem Transportu Kolejowego.

Integracja dwóch systemów IT jest procesem polegającym na łączeniu dwóch różnych systemów informatycznych w celu umożliwienia im wspólnego wykorzystywania danych oraz wymiany informacji. Integracja może być stosowana w celu ulepszenia efektywności pracy, zwiększenia wydajności oraz zapewnienia lepszej obsługi klienta.

Istnieją różne sposoby na integrację dwóch systemów IT. Może to być np. połączenie ich za pomocą interfejsu API (Application Programming Interface), które umożliwia wymianę danych pomiędzy systemami. Innym sposobem jest wykorzystanie middleware’u, czyli specjalnego oprogramowania, które łączy dwa różne systemy i umożliwia im wymianę danych.

Przed przystąpieniem do integracji dwóch systemów IT należy dokładnie zaplanować cały proces i określić, jakie dane będą wymieniane pomiędzy systemami oraz w jaki sposób będą one przetwarzane. Konieczne jest również przeprowadzenie szczegółowej analizy obu systemów, aby upewnić się, że są one ze sobą kompatybilne i nie będą występować żadne konflikty.

 

Czemu służy rozwiązanie?


Krajowy Rejestr Maszynistów to rozwiązania służące do poprawy bezpieczeństwa kolejowego, które będzie globalnym zbiorem informacji na temat egzaminów, aktualnego licencjonowania maszynistów oraz stałego monitorowania kompetencji personelu kolejowego.

W praktyce każda firma kolejowa będzie musiała poinformować UTK o ww. informacjach dotyczących swoich pracowników. Sama wymiana informacji będzie wymagała od pracodawców prowadzenia stosownych rejestrów i stałego śledzenia aktualności uprawnień wśród personelu kolejowego.

Petrosoft.pl wychodząc naprzeciw przygotował specjalny moduł naszego flagowego rozwiązania RailSoft, aby realizować takie operacje jak:

  • wygodne gromadzenie danych o pracownikach
  • uporządkowana segregacja informacji
  • szybka i bezpieczna wymiana z UTK

 

System RailSoft jest stale rozwijany również pod kątem rozporządzeń i prawa obowiązującego w transporcie kolejowym w Polsce.

Postaw na rozwój

Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które zoptymalizuje Twój biznes.

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Wypełnienie formularza kontaktowego to łatwy i szybki sposób, aby skontaktować się z nami i uzyskać wsparcie. Nie zwlekaj, wypełnij formularz już dziś i poznaj nasze rozwiązania!